Mészáros György 1990-től a szombathelyi MEGOLDÁS Környezetvédelmi és Kereskedelmi Kft. ügyvezetőjeként Vas és Zala megye veszélyes hulladékainak kezelésével foglalkozott, amellyel a térségben úttörő munkát végzett.
A cégnek és személy szerint Gyurinak – aki több cikluson keresztül a KSZGYSZ Elnökségének is tagja volt, mindemellett aktív, innovatív partnere a helyi és országos környezetvédelmi kezdeményezéseknek - szenvedélyes lokálpatriótaként szívügye volt Nyugat-Dunántúl környezetvédelme.
Közösségépítő és -szervező személyisége, derűje és tenniakarása a környezetvédelmi szemlélet és gyakorlat terjesztésében ismertté és népszerűvé tették szeretett megyéjén kívül is. Több civil szervezet tagjaként, a Nyugat-Dunántúli Környezetvédelmi Központ elnökeként is, majd az Ökoskála Kft. vezetőjeként fáradhatatlanul dolgozott tervein, amelyek megvalósítására sajnos már nem kerülhet sor. Személyében, barátunkat, kollégánkat, a környezetvédelem, a zöldipar ikonikus alakját gyászoljuk.